Pinterest Bağımlılık mı Yapıyor?
23 March 2012
Türkiye’de 2011 Yılı Dijital Reklam Harcamaları 721 Milyon TL
28 March 2012

Twitter Küçük İşletmeler İçin Reklam Hizmetine Başladı

Sosyal çağ olarak da adlandırabileceğimiz  bu dönemde, sosyal ağların hayatımızın neredeyse her karesini şekillendirdiği artık araştırma konusu olmaktan çıkıp hayatımızın gerçeği halini aldı. TV, Radyo ve Gazete’nin yanına artık Sosyal Medya gibi hedef kitlesi  çok daha geniş olan yeni reklam platformu doğdu.  Sosyal medyanın lokomotifi olan sosyal ağlar, Facebook başta olmak üzere çeşitli reklam hizmetleri ile yeni nesil reklam modellerini oluşturmaya devam ediyor.

Son olarak geçtiğimiz aylarda reklam hizmetlerini küçük işletmelere de açacağını duyuran Twitter sadece büyük ölçekli markalar için sponsorlu twit reklamlarını uygulamaktaydı.  Bugün itibariyle Twitter artık küçük işletmelerden de reklam almaya başladı.

Şimdilik sadece American Card sahiplerine sunulan  programa kayıt olan ilk on bin şirkete 100 dolarlık reklam kredisi Twitter tarafından hediye ediliyor. Ücretlendirme konusunda ise ölçü olarak Twitlerin  ne kadar ReTweet edildiği, ne kadar favorilere eklenildiği ve ne kadar tıklama aldığı baz alınacak.

140 milyon aktif kullanıcıyla, günde ortalama 340 milyon tweet  atılan platformun şimdiye kadar  neden reklam  konusunda aceleci davranmadığı eleştirilebilir. Henüz altıncı yaşını yeni kutlayan Twitter’ın bundan sonra reklam hizmetleri konusunda daha hızlı hareket edeceği ise kesin. Çünkü muazzam bir potansiyele sahip olan Twitter bunu paraya dönüştürmekte yavaş davranmayacaktır.

Aşağıdaki kısa videoda, Twitter’ın reklam modelinin işleme tekniğini görebilirsiniz.

Am anfang aller gentechnologie steht die erfassung der genetischen hausarbeit schreiben lassen https://hausarbeithilfe.com information, also der basensequenz der dna

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *