Hastanelerde İnternet Şubesi Dönemi
11 September 2006
Çocuk Bahçesi
2 January 2007

Türkiye’nin İlk Sağlık Fuarını 2500 Kişi Gezdi

Bu yıl ilk defa kapılarını açan “Healthex Hospital&Spa Show” sağlık fuarını 2500 kişi ziyaret etti. 15-17 Eylül tarihleri arasında yapılan fuara sağlık turizmine önem veren spa merkezleri, diş ve göz hastaneleri de yoğun ilgi gösterdi. Fuarda 80’den fazla spa merkezi ve sağlık kuruluşu boy gösterdi. Fuarın ilgi çeken katılımcıları arasında sağlık sektörüne yeni giren Tepe Grubu’nun “telemedicine”, uzaktan hasta takip sistemi ve Fatih Acer’in kurduğu hastanelerin süper marketi olarak tanımlanan Hospitalium sitesi yer aldı.


Fuara katılan sağlık turizminin öncülerinden Dünya Göz Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, “Sağlık turizminde birçok isim gövde gösterisi yapıyor ama yurtdışında yatırımları yok. Sektörün genelinde yurtdışındaki hastane ve sigorta şirketleriyle yapılan işbirlikleri Türkiye’ye rekabet şansı kazandırıyor” dedi.


Hospitadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Selçuk Özbölük de “Yurtdışındaki iki dolgu fiyatına burada bir hafta tatil yapılıyor” sözleriyle diş alanındaki fırsatlara işaret etti. Özbölük, yurtdışından hasta çekmek için 2 milyon dolarlık bir yatırımla havaalanına yakın büyük bir merkez açtıklarını anlattı.


Bu arada Bilkent Holding’e bağlı Tepe Grubu sağlık sektörüne de girdi. Grubun sektörde faaliyet gösterecek olan şirketi Antepe, kuruluşunun hemen ardından hastalarla sağlık kuruluşlarını buluşturan S.O.S.Center’ı hayata geçirdi. Uzaktan hasta takibini sağlayan bu sistemle hasta, Türkiye’nin her yerinden Çağrı Merkezi’ndeki uzman kardiyologlara ulaşabilecek. Hastadan alınan EKG, merkezdeki uzmanlar tarafından yorumlanarak sonuçları 3 dakika içinde hastaya bildirilecek. Hastayı yönlendiren sistem acil durumlarda ambülans çağıracak hatta hasta yakınlarını harekete geçirecek. 15 Eylül’de hizmete başlayan sistem için Antepe Satış Müdürü Tevfik Arpacı, 2006 sonuna kadar yaklaşık bin takip cihazı satmayı hedeflediklerini söyledi.


The dominion of new england centralized government imposed upon the new england colonies by england in 1686 as a buy a research paper result of the restoration monarchy’s need for control and renewed colonial interest

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *