Kurumlar ve Sosyal Ağlar
18 January 2012
AcerPro Artık Teknokent’te
20 February 2012

Kurumsal Sosyal Medya Rehberi

Yeni medya düzeni olarak sosyal medya, dünyada milyarlarca insanın anlık ve hızlı etkileşim halinde oldukları sanal platformdur.

Birçoğumuz Facebook, Twitter ya da Google hesaplarımız ile bu medyanın bir parçasıyız.  Hızlı etkileşim çağının en önemli araçları olan sosyal ağlar 24 saat boyunca canlı olan haber merkezleridir aslında.

Kulaktan kulağa fısıltı tekniğiyle hızlı bir şekilde yayılma alanı olan sosyal ağlarda pozisyonumuzu iyi belirlemeliyiz. Etkili sosyal medya kullanımı, kurumsal firmaları zirveye çıkarabileceği gibi; zayıf ve yanlış yöntemlerle sosyal medyada yer almak da, aynı hızla firmaları beklenmedik sonuçlara götürebilir.

Peki, kurumsal firmalar nasıl hareket etmeli, yeni medya düzeninde yerini nasıl almalı?

Sosyal Medya’yı etkili kullanmanın altın kuralları vardır.

–        Hedef kitlenizin en etkin olduğu ağları belirleyin ve o sosyal ağlarda kurumsal hesaplar oluşturun. (Facebook, Twitter, Google Plus, LinkedIn)

–        Kurumsal Bloglarınızı oluşturun. Duyurularınızı ve etkinliklerinizi blogunuzdan servis edin.

–        Yeni ürün – hizmetleriniz için hediye kampanyaları oluşturun.

–        Web siteleriniz ile sosyal ağları senkronize edin, sosyal ağlarla kullanıcıların hesap açabilmelerine ( Social Login)  imkân tanıyın.

–        Sosyal medya takipçilerinizin harcama potansiyellerini ölçmeye yönelik anketler ve uygulamalar geliştirin.

–        Rakip firmaların çalışmalarını analiz edin. Etkili kullanım tekniklerini kendinize özgün olacak şekilde uyarlayın.

–        Geri dönüşümleri mutlaka ölçün, raporlama yapın.

Yukarıda belirtilen işlemler düşük maliyetlidir ama ücretsiz değildir. Planlı ve büyük bir organizasyon olan sosyal medya yönetiminin profesyonel destek alınmadan yürütülmesi zordur.

AcerPro Bilişim Çözümleri olarak sosyal medyadaki yenilikleri takip ederek, pazarlama stratejileri kurgulamak konusunda müşterilerimizin çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz.

Fatih Acer, MBA

Genel Müdür

AcerPro Bilişim Çözümleri

So wird in finnland der naturpark als streng geschütztes naturgebiet verstanden, https://bachelorschreibenlassen.com während er in deutschland als ein der erholung dienendes gebiet und in frankreich als ein der erhaltung der ländlich-bäuerlichen kultur dienendes gebiet verstanden wird

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *