Acerpro Kahvaltı Etkinliği!
9 September 2015
AcerPro Ekim Kahvaltı Toplantısı
14 October 2015

Bankasurans 2015 Zirvesini Gerçekleştirdik!

Bankasurans Türkiye 2015 Zirvesi, 7 Ekim’de bankasurans iş modellerini en iyi uygulayan şirketlerin yerli ve yabancı bir çok temsilcisini bir araya getirdi. Konuşmacılar arasında, Acerpro Yönetim Kurulu Başkanımız Fatih Acer ve Türkiye Sigortalar Birliği (TSB) Başkanı Ramazan Ülger başta olmak üzere, bankasurans iş modellerini en iyi uygulayan şirketlerin temsilcileri yer aldı. Bankasurans’ta Yükselen Trendler, bankasurans platformları ve dijital kanallar gibi başlıkların ele alındığı zirvenin açılışı AcerPro 10 Yıl Tanıtım videosu ile başladı.

bankasurans_turkiye_zirve_8

Videonun ardından konuşmasını yapan Fatih Acer, “Bankalar için geliştirilen ve ilk olma özelliğine sahip teknolojilerin, acenteler tarafından da kullanılmaya başlanması ile sigorta sektörü için dijital çağ başlamış oldu. 2016 yılı sigorta sektörünün dijital arenada çığır açacağı bir yıl olacak” dedi.

bankasurans_turkiye_zirve_4

TSB Başkanı Ramazan Ülger, “Türkiye’de yapılan poliçelerin yüzde 22’si bankalar kanalıyla yapıldığı için, sigorta sektörün içerisinde bankacılık önemli bir yere sahip. Bankasurans’ta yüksek artış yaşayan branşların başında sağlık ve yangın gelmekte. Banka kanalı, sağlık üretiminin yüzde 22’sini oluştururken, banka dışında bu oran yüzde 7. Yine konut ve yangın sigortalarında da, banka sektörü pazarın yüzde 55’ine hakim” diye konuştu.

bankasurans_turkiye_zirve_3

Generali Sigorta’nın Bankasurans Dünya Başkanı Sayın Claudio Chiesa’yı konuşmalarını yapmak üzere sahnede yerini aldı.

bankasurans_turkiye_zirve_2

Bankasurans teknolojileri üzerine konuşmasını yapmak üzere Sayın Fatih Acer’i yeniden sahneye gelerek  “2014 Yılında, sigortacılık sektörünün yüzde 23’ünü oluşturan bir satış kanalı olan ve 5.6 milyar TL üretime sahip olan Bankasurans, sadece prim üretimi değil aynı zamanda 1.1 trilyon TL üzerindeki bankacılık faaliyetleri riski ve 16 milyon tüketici riskinin sigortalanması anlamına da gelmektedir. Bu gözle bakıldığında sektör daha çok önem kazanmaktadır” diyerek sektörün önemini açıkladı.

bankasurans_turkiye_zirve_5

Bankasurans Forum Bankalar kısmı ile zirvemiz devam etti. Sayın Can Kantar’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek olan forumda Anadolu Bank Genel Müdür Yardımcısı Sayın Taner Ayhan, Albaraka Türk Bireysel Ürünler Yönetimi Müdürü Sayın Ömer Lütfi Tama, Finansbank Bankasürans Müdürü Sayın Sancar Akcan, Türkiye Finans Bankasurans Yöneticisi Sayın Seerdar Polat ve Ziraat Bankası Bankasürans Yöneticisi Sayın Serpil Günal forumda bankaların bankasurans hakkındaki görüş ve değerlendirmelerini bizlerle paylaştı.

bankasurans_turkiye_zirve_6

Türkiye Finans Bankasurans Yöneticisi Sayın Serdar Polat, sunumu ile sektörde neler yaptıklarını anlattı.

bankasurans_turkiye_zirve_7

Bankasurans Forum Sigorta Şirketleri kısmı ile programımız devam etti. Sayın Prof.Dr Selim Yazıcı moderatörlüğünde gerçekleşen forumda Grupama Sigorta Genel Müdürü Sayın Ramazan Ülger, Unico Sigorta Genel Müdürü Sayın Cenk Tabakoğlu, Generali Sigorta Genel Müdürü Sayın Mine Ayhan ve Katılım Emeklilik Genel Müdürü Sayın Ayhan Sincek forumda sigorta şirketlerinin bankasurans hakkındaki görüş ve değerlendirmelerini bizlerle paylaştılar.

bankasurans_turkiye_zirve_14

Bankasurans zirvemiz burada sona erdi. Yapılan memnuniyet anketi sonuçlarına göre katılımcıların %98’inin çok memnun kaldığı zirvemize yoğun ilgi gösteren tüm katılımcılara AcerPro ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bankasurans 2016 Zirvesinde yeniden görüşmek dileğiyle.

bankasurans_turkiye_zirve_12

Bankasurans zirvemiz hakkında detaylı bilgiler için,  Türkiyenin ilk Bankasurans bilgi Portali  www.bankasurans.com.tr  sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Bankasurans,

Facebook Grubu

Twitter Hesabı

Google Plus

Linkedin Grubu

Acerpro Editor
Acerpro Editor

As AcerPro Information Technologies Inc. we stepped forward to information sector in 2005, we lead to online insurance software and variety innovations also projects with our experienced staff. We consult in technology and digital marketing, also provide creative and functional services besides Online Insurance Software services.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *