AcerPro Bankasürans İftar Yemeği Elite World İstanbul Hotel’de Yapıldı.
27 August 2011
Sektörün İlk Bankasürans İftar Yemeği AcerPro Ev Sahipliğinde Yapıldı
27 August 2011

570 Bin Web Sitesi Kurulacak…

Acerpro Bilişim Çözümleri Yazılım ve Danışmanlık Limited Şirketi Genel Müdürü Fatih Acer, yeni Türk Ticaret Kanunu’nun şirketlere bilişimle ilgili getirdiği değişikliklere ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, “1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girecek Türk Ticaret Kanunu her sermaye şirketine bir internet sitesi açma yükümlülüğü getiriyor” dedi. Türkiye’de yaklaşık 1 milyon 300 bin firma olduğunun tahmin edildiğini belirten Acer, şöyle devam etti:

“Bunun 700 bini sermaye şirketi. Türkiye’de 130 bin firmanın web sitesi olduğu biliniyor. Bu 1 milyon 300 bin firma dikkate alındığında yüzde 10’unun web sitesi olduğunu gösteriyor. Ancak bunun ne kadarı sermaye şirketi o bilinmiyor. Dolayısıyla 130 binin 700 binlere çıkması lazım. Bu ciddi bir oran. Bilişim sektörü altın değil elmas çağına doğru gidiyor. Daha önce yapılması gereken bir yasaydı. Bunun kurumlara ve firmalara katacağı çok artısı var. Firmalar yaptıkları hizmeti veya ürünü yurt içi ve yurt dışında tanıtamıyor. İnternet sitesi bunun vitrini olacak. Firmalara yaptıkları hizmet veya ürünü yurt içi ve yurt dışında tanıtma imkanı sağlayacak. Firmalara ilk önerilerimden biri, İngilizce sitelerinin mutlaka düzgün bir şekilde yapılması. Bu sayede Türkiye’deki bütün firmalar yurt dışındaki arama motorlarında çıkacak.”

Web sitesi yaptırmayana hapis ve adli para cezası
Acer, yasanın firmaların web sitelerinin kurulmasına yönelik maddesinin 1 Temmuz 2013 tarihinde yürürlüğe gireceğini, bu tarihten itibaren 3 aylık da bir hazırlık süresi tanındığını hatırlatarak, kanunda, bu tarihe kadar internet sitesini oluşturmayan veya internet sitesi mevcut ise sitenin bir bölümünü bilgi toplumu hizmetlerine ayırmayan anonim şirket yönetim kurulu üyelerinin 6 aya kadar hapis ve 100 günden 300 güne kadar adli para cezasıyla, internet sitesine konulması gereken içeriği usulüne uygun bir şekilde koymayan ilgililerin de üç aya kadar hapis ve 100 güne kadar adli para cezasıyla cezalandırılmasının öngörüldüğünü anımsattı.

AA

Read more college essay writing service within https://paperovernight.com about all summer in a day characterization essay comments need help

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *